Szívbarát étrend

Tartalomjegyzék

A szív egészségének megőrzéséhez fontos, hogy egészségesen táplálkozzunk. A megfelelő étrend segíthet csökkenteni a szívbetegségek kockázatát, például a szívinfarktust, az agyvérzést és a szívelégtelenséget.

Íme néhány tipp, amelyek segíthetnek egy szívbarát étrend kialakításában:

  • Válasszunk egészséges zsírokat! Ezek közé tartoznak az olívaolaj, az avokádó, a diófélék és a halak. Az egészséges zsírok segítenek csökkenteni a “rossz koleszterin” (LDL) szintjét, és növelni a “jó koleszterin” (HDL) szintjét.
  • Fogyasszunk sok gyümölcsöt és zöldséget! A gyümölcsök és zöldségek tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és antioxidánsokkal, amelyek segíthetnek megvédeni a szívet a károsodástól.
  • Korlátozzuk a sófogyasztást! A túl sok só növelheti a vérnyomást, ami növelheti a szívbetegségek kockázatát.
  • Kerüljük el a telített és transzzsírokat! A növényi olajok (pálma, kókusz, napraforgó, szója, repce) hidrogénezése során keletkeznek. Ezek a zsírok növelhetik a koleszterinszintet, ami szintén növelheti a szívbetegségek kockázatát.  ( Hivatkozás: Telített zsírsavak  / Transzzsírok )

Itt van néhány konkrét tipp:

  • Kezdjük a napot gyümölcsökkel vagy zöldségekkel! Ez egy jó módja annak, hogy megnöveljük az egészséges tápanyagok bevitelét.
  • Fogyasszunk teljes kiőrlésű gabonafélékből készült ételeket! A teljes kiőrlésű gabonafélék rostban gazdagok, amelyek segítenek szabályozni a vércukorszintet és a koleszterinszintet.
  • Válasszunk sovány húsokat vagy növényi fehérjéket! A sovány húsok és a növényi fehérjék segítenek csökkenteni a telített zsír bevitelét.
  • Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket!  A feldolgozott élelmiszerek gyakran telített zsírokban, sóban és cukorban gazdagok.
  • Készítsük el magunk az ételeinket! Így könnyebben ellenőrizhetjük az összetevőket és a kalóriabevitelt.
  • Olvassuk el az élelmiszerek címkéit! Ügyeljünk arra, hogy alacsony legyen a termékekben a telített zsír, a só és a cukor tartalom. ( Hivatkozás: ezeknek a címkén szereplő neveiről )
  • Kérjünk segítséget egy dietetikustól! Egy dietetikus segíthet egy személyre szabott étrendet kialakítani, amely megfelel az egyéni igényeinknek és céljainknak.

Fontos, hogy az étrendi változtatásokat fokozatosan vezessük be, és figyeljük a szervezet reakcióit. Minden egyes ember más, és a személyre szabott étrend és életmódváltozások a legjobb eredményeket hozhatják.

Megosztás:
1
Tovább
2
Last Page

Előminősítési programra való jelentkezés

Keresztnév *
Vezetéknév *
E-mail cím *
Cégnév
Telefonszám *
Irányítószám *

Segítsen jobban megismerni szolgáltatását

Milyen területen dolgozik? *
Ön kit képvisel? *
Hány szakember dolgozik Önöknél? *
Mely szakterület_(ek)_en szolgáltat? *
Miért szeretne a Prevenciós Központ minősített szakemberei közé tartozni? *